• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/PERMO-ELEKTR%C4%B0K-ELEKTRON%C4%B0K-VE-OTOMASYON-S%C4%B0STEMLER%C4%B0/255233894509247
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322274250
  • https://www.instagram.com/permo_automation_system
  • https://www.youtube.com/channel/UCt-jj9gne4q46rhqRp8KqMA

Otomasyon Çözümlerimiz

Uygulamalara Göre Otomasyon Çözümlerimiz

Arıtma Sistemleri

Kaliteli ve bilinen markalar ile prosesin sürekliliğinin sağlanması arıtma sistemleri için olmazsa olmazdır. Pek çok uygulamada sistemin durmasına tahammül yoktur. Bu nedenle arıza durumlarının ve sistem ile ilgili önemli bilgilerin gerektiği anlarda yetkililere sürekli iletilmesi önemlidir. Arıtma prosesinde oksijen metre ile oksiyen miktarı ölçümü ve yine gereken durumlarda bakteri miktarının ölçümü kritik işlemlerdir. Proses belt press’ler ile arıtma sonunda katı atıkların ayrıştırılması ile sonlandırılana kadar hatasız ve kesintisiz sürdürülebilmelidir.

Permo Otomasyon; dünya markası ürünleri Panasonic PLC’ler,Vacon AC Sürücüler, Fairford Soft Starterlar,Weintek Dokunmatik Ekranlar ile arıtma sistemleri için komple çözüm sunuyor. Deneyimli teknik kadromuz ve çözüm ortaklarımız pek çok arıtma tesisini distribütörü olduğumuz ürünlerle anahtar teslim olarak tamamlamıştır. Arıtma sistemlerinde Panasonic PLC’ler sayesinde kontrol ve bilgi yönetimi bir arada. Panasonic PLC’ler ihtiyaç durumunda FTP üzerine CSV formatında veri kayıt edebilmekte ve istenilen koşullarda kullanıcıya e-mail gönderebilmektedir. Bu e-mail, arıtma sistemi ile ilgili detayları gösterebileceği gibi hata bilgisini de içerebilmektedir. Weintek Dokunmatik ekranlar ile sistem iPad üzerinden kontrol edilmektedir. Buna alternatif olarak yöneticiler sistemi Weintek’in Easyaccess ve VNC yazılımları aracılığıyla evindeki PC üzerinden kontrol edebilir. Winmation DCS markamız ile tesisinizin ve prosesinizin kesintisiz çalışmasını garanti ederiz.

Asansör & Vinç

Asansör uygulamalarında kalkış ve duruşta konfor büyük önem taşımaktadır. Konfor mekanik frenin, DC frenin kontrolü ve hassas rampalar ile sağlanmaktadır. Bu uygulamalarda istenilen özellikler için kullanılan sürücünün asansör yazılımına sahip olması gerekmektedir.

Vinç uygulamalarında ise güç ve kararılık hayatidir. Kaldırmaya yetecek güç ve sistemin kararlı bir şekilde istenilen noktada durdurulabilmesi uygulamanın en önemli gereklilikleridir.

Vacon sürücüler, özel vinç yazılımları sayesinde vinç uygulamalarını kolay ve güvenli hale getirmektedir. Savior Otomasyon firmasının Vacon’un Avrupa’da yetkili servis noktalarından biri olması sayesinde sahada hızlı çözüm sağlanmaktadır. Dahili AC Şok bobini, %150 yüklenebilirlik, parametre kopyalama opsiyon kart yuvası, otomatik tork yükseltme Vacon sürücülerin standart özellikleridir.

Fabrika Otomasyonu

Fabrika otomasyonunda temel ihtiyaçlar yüksek giriş/çıkış sayısı , farklı cihazlarla haberleşebilme özelliği ve verilerin merkezden izlenebilmesidir. Pek çok uygulamada her istasyon ve vardiya takip edilerek anlık verimlilik ölçümü yapılır. Fabrika otomasyonunda kompresör, havalandırma vb. farklı uygulamaların tek bir noktadan kontrolü ve izlenmesi amaçlanır.

Panasonic PLC’ler, Weintek Dokunmatik Ekranlar ve tamamlayıcı diğer ürünler ile Permo Otomasyon, fabrikalar için komple çözüm sunar. Verilerin sahadan izlenerek verimlilik ölçümü ve istenilen bilgilerin sürekli takibi mümkündür. Ayrıca uygulamanın ihtiyacına göre iPad üzerinden verilerin takibi ve değiştirilmesi sağlanabilir. Weintek SRV ile haberleşen IPAD ile verileri toplamak ve sistemi yönetmek mümkündür. Talep edilen durumlarda ise Weintek MTV ürünü kullanılarak sistem bilgileri LCD ekrana yansıtılabilir. 150’den fazla cihazla haberleşmesi ve 16.7M renk’e kadar giden seçenekleri ile Weintek ekranlar fabrika otomasyonunun vazgeçilmez parçasıdır. Firmamız fabrikalarının makine parkurlarının modernizasyonu için danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Isıtma, Havalandırma ve Klima

Vacon AC Sürücüler kullanılarak HVAC uygulamalarınızda enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Vacon sürücülerde Multi drive, multi master, multi follower çalışma modları bulunmaktadır. Vacon sürücüler çift PID’yi , Türkçe dahil 6 dili desteklemektedir. Ürünlerde Yangın Modu standarttır ve ürün içerisine 10Step’lik PLC programı yazılabilmektedir.

Makine Otomasyonu

Permo Otomasyon; Makine Otomasyonu için çok geniş ürün seçeneği sunmaktadır. 100’den fazla sürücü desteği sayesinde piyasadaki pek çok farklı marka ile haberleşebilen Weintek paneller farklı sistemlere adaptasyonu kolay hale getirmektedir. Ayrıca Savior güç kaynakları ve dünya markası GE Şalt ürünleri ile sistemin tüm ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Haberleşmenin ve kalitenin ön plana çıktığı uygulamalar için ise Molex haberleşme ürünlerikullanılması mümkündür. Molex I/O Box’lar ile daha az kablo ile daha güvenli çözümler sağlanabilmektedir. Makine Otomasyonunun vazgeçilmez parçası olan Panasonic PLC’ler ve Servo Motor & Sürücüler ile hassas ve güvenli kontrol yapmak çok kolay.

Denizcilik

Vacon firmasının Denizcilik yazılımları kullanılarak uygulamaya özel çözümler sağlanmaktadır. Weintek paneller ile kaptan köşkünden sistemin kontrolü sağlanabildiği gibi Panasonic PLC’ler ile de gemideki diğer I/O’lar takip ve kontrol edilebilmektedir.

Metal İşleme

Metal İşleme Uygulamaları için Cam Kontrol, Lineer&Dairesel Kontrol ve Helisel Kontrol seçenekleri bulunmaktadır.Trio Motion Kontrol ile G kodların işlenerek hassas konrol yapılması mümkündür.

Otomotiv

Otomotiv sektöründe en ileri teknolojilerin kullanılması ve güvenliğin sağlanması çok önemlidir.  Panasonic Endüstriyel Otomasyon ürünleri ile otomotiv sektörünün hassas uygulamaları sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

Pano Üretimi

Panonun kalitesini içerisinde kullanılan şalt ürünler belirlemektedir. Savior Otomasyon Dünya markası GE ile Pano sektörüne çözümler sunulmaktadır.

Proses Otomasyonu

Proses otomasyonunda sistemin kesintisiz çalışması gerekmektedir. Modül değişimi için bile prosesin bekletilmesinin istenmediği durumlar vardır. Bu nedenle Redundant çalışma ve Hotswap özellikleri proses otomasyonu için temel ihtiyaçlardır. 

Yeşil Enerji

Permo Solar bölümü; bina, araç, proses uygulamalarının enerji ihtiyaçlarını rüzgar ve güneş enerjisi ile çözmektedir. Distribütörü olduğumuz Ongrid ve Offgrid inverterlerin satışının yanısıra güneş paneli, şarjer, akü vb ürün talepleri de karşılanmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz