• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/PERMO-ELEKTR%C4%B0K-ELEKTRON%C4%B0K-VE-OTOMASYON-S%C4%B0STEMLER%C4%B0/255233894509247

Truck

Sensör teknolojisi 

Sensörler, endüstriyel otomasyonun neredeyse tüm alanlarında, konumlar, akış hızları, sıcaklıklar, mesafeler ve açılar hakkında dijital ve analog sinyaller gibi önemli bilgiler sağlar. Modern sensör teknolojisinin kurucularından biri ve öncüsü olarak, bu amaçlar için uygun bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Size özel çözümlerinizi uygulamak için 5.000’in üzerinde yakınlık anahtarı, fotoelektrik, akış ve konum sensörü arasından seçim yapabilirsiniz.

Endüktif sensörler

Endüktif sensörler 

Endüktif sensörler metal nesneleri temassız ve aşınmasız olarak tespit ederler. Bunun için, hedef ile etkileşen yüksek frekanslı bir elektromanyetik AC alan kullanmaktadırlar. Güçlü yanları muazzam dayanıklılıkları, güvenilirlikleri, yüksek anahtarlama frekansları ve uzun hizmet ömürleridir. Benzersiz sarım konsepti ile uprox® sensörleri, en yüksek algılama mesafelerini, tüm metaller için faktör 1, basit ve güvenli kurulum sayesinde en başından itibaren en yüksek iş güvenliğini sunarlar.

Kapasitif sensörlerKapasitif sensörler 

Kapasitif sensörler temassız, tepkisiz ve aşınmasız olarak çalışırlar. Oldukça hassastırlar ve elektrik iletmeyen nesneler kadar elektrik iletkenlerin de temassız ve aşınmasız algılanması için tasarlanmışlardır. Aynı zamanda sıvıların ve ambalajsız malların dolma seviyelerini de yakalarlar. Konum ölçümüne ilave olarak, sensörler, pompaların kuruçalışmaya karşı korunması veya taşma ve sızıntı kontrolü için de kullanılırlar.

Manyetik alan sensörleriManyetik alan sensörleri 

Manyetik alan sensörleri, özellikle pnömatik silindirlerde piston konumunun temassız şekilde algılanması için kullanılır. Manyetik alan sensörlerimiz patentli bir çalışma prensibi kullanarak tüm genel hatasız silindirlerde pistona bağlı farklı kuvvette kalıcı mıknatıslar algılar. Sensörler aşınmasız çalışır, kısa devre yapmaz, dayanıklıdır ve IP67 derecelidir. Analog sorgulamaların yanında kaynak ve tehlikeli alanlarda kullanım için de çözümler sunuyoruz.

Ultrasonik sensörler

Ultrasonik sensörler 

Ultrasonik sensörler, ultrasonik dalgalar ile çok sayıda nesneyi temassız ve aşınmasız şekilde algılayabilmektedirler. Nesnenin saydam veya mat, metal veya ametal, katı, sıvı veya toz kıvamlı olması önemli değildir. Ultrasonik sensörler pek çok farklı tasarım, kapsama alanı, aralık, konik açı ve çıkış türüyle mevcuttur. Pek çoğu sıcaklık dengeleme, gürültü bastırma ve otomatik senkronizasyon için bir bağlantı kablosu bulundurmaktadır.


Fotoelektrik sensörler

Fotoelektrik sensörler 

Fotoelektronik sensörler ve sistemler, malzeme, kalite ve sürekliliklerinden bağımsız olarak temas olmadan pek çok farklı türde nesnenin algılanması için görünür veya kızılötesi ışık kullanmaktadırlar. Gerek standart veya programlanabilir çok işlevli sürümler, gerek kompakt cihazlar gerekse harici amplifikatörler vs. olsun, her sensörün farklı uygulamalara uygun özellikleri vardır; size dünya çapındaki en çeşitli fotoelektronik çözümleri sunuyoruz.

Radar sensörleri

Radar sensörleri 

QT50 ve Q120 serisi radar sensörleri neredeyse tüm çevresel ve iklimsel koşullarda kullanılabilir. Sabit nesneler ve vinçler, otomobiller, trenler, kamyonlar ve kargo gibi hareketli nesnelerin algılanması için FMCW teknolojisi (Frekans Modüllü Sürekli Dalga) kullanmaktadırlar.

Lineer Pozisyon

Lineer Pozisyon 

Yol ölçümü çeşitli sensörlerle çözülebilir. Endüktif lineer konum sensörleri, çığır açan bir ölçüm prensibine göre temassız ve aşınmasız çalışırlar: Konum, konumlandırma mıknatısı ile değil, salınan bir RLC devresi ile saptanmaktadır. Ürün portföyü, hidrolik silindirlerde konum izleme için manyetik doğrusal konum sensörlerini veya şamandıraları izlemek için enkoderler ve ek olarak ipli sensörleri içerir.

40 metreye kadar bir uzunlukta yol ölçümü, dijital ve analog arayüzler vasıtasıyla daha üst düzey bir kontrolöre son derece hassas ve dinamik bir şekilde aktarılır.

Enkoder

Enkoder 

Temassız enkoderler Ri360P-QR24 ve Ri360P-QR20, sağlamlık ve çözünürlükten asla ödün vermez ve algılama ile dönme hızları, konum, açı ve uzunlukların tespitinin gerekli olduğu tüm uygulamalar için uygundur. Bu seriler aşınmaz özelliğe sahiptir ve en sert çevre şartlarına bile dayanıklıdır. Ürün yelpazemiz, 24 mm'den 102 mm çapına kadar değişen boyutlar, artımlı veya mutlak konum algılama versiyonları, şaftsız veya düz şaftlı türleri ile çok farklı tasarımlara sahip enkoderler içermektedir. Mutlak enkoderler için 18 bite kadar çözünürlükte ve artımlı enkoderler için devir başına 36.000'e kadar darbe ile konumlanma görevlerini kolay ve güvenilir bir şekilde yerine getirmek için kullanılabilirler.

‌​‍‌‍​​‍​​‌‍‌‌​‌‍​‍‌​‍‌‍‌‍​​‍‌‍‌‍​​​​​​​‌Inclinometer

‌​‍‌‍​​‍​​‌‍‌‌​‌‍​‍‌​‍‌‍‌‍​​‍‌‍‌‍​​​​​​​‌Inclinometer 

Q20L60 ve Q42 serilerinin dayanıklı eğim sensörlerimiz neredeyse tüm eğimleri algılar ve aynı zamanda ivmeli hareketler uygulanan veya darbelere maruz kalan sistemlerde kullanılabilir. 0…360° serbest seçilebilir ölçüm aralığı gibi ±10°, ±45°, ±60° ve ±85°’lik açısal mesafeli sensörler sunuyoruz. Aşağıdaki çıkış değişkenleri mevcuttur: 4…20 mA, 0.1…4.9 V, 0…10 V, NK veya NA kontağı olarak PNP/NPN penceresi, IO-Link, CANopen.

Basınç sensörleri

Basınç sensörleri 

Basınç sensörlerimiz, sıvı ve gazlardaki göreli veya mutlak basınçları algılar. PS serisi, ekranlı ve çeşitli çıkış tiplerinde (kontak ve analog çıkış) basınç sensörleri sunar ve IO-Link yoluyla iletişim mümkündür. PT serisi, -125 °C’ye kadar ortam sıcaklıkları için analog çıkışlı ekransız basınç sensörlerini içerir. PC serisi, IO-Link yoluyla iletişim sunar. PK serisinin sensörleri, pnömatik ve vakum uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır.

Sıcaklık sensörleri

Sıcaklık sensörleri 

Ürün portföyümüz sıcaklık ölçümü için maksimum esnekliği garanti eder. TS serilerinden sıcaklık sensörleri, basit programlama, esnek proses bağlantıları ve ekranlar ile özel üretilmiş çözümler sunar. TTM/TTMS serileri, isteğe bağlı olarak entegre prob veya ayrı problar için M12 soket ile bir dizi kompakt sensör içerir. T-Gage kızılötesi sensörler temassız olarak 0’dan 300 °C’ye sıcaklıkları ölçer. TP serileri, çeşitli uzunluklarda ve çaplarda sıcaklık problarını içerir.

Akış sensörleri

Akış sensörleri 

Akış izleme

Akış sensörleri, gazların ve sıvıların kritik debi oranı sapmalarını hızlı ve güvenilir şekilde algılamak için kullanılmaktadır. Kesin ve maliyetli ölçümler değil, sınır değerlerinin ve akış düzenlerinin izlenmesi için kullanılmaktadırlar. Soğutucu devreleri, pompaların kuru çalışmaya karşı korunmasını veya egzoz kanallarını ve havalandırma sistemlerini denetlerler. Kalorimetrik modu sayesinde akışkan sıcaklığı da izlenir.

Akış hızı ölçümü

Debi ölçümü, tekrarlanabilirliğe ek olarak tanımlı bir hassasiyet derecesi gerektirir. Debi ölçerler, akışı akışkan hacmi/birim zaman cinsinden sürekli olarak ve hassas bir şekilde ölçer ve niteliksel olarak tutarlı proses sonuçlarının ve istikrarlı akışkan beslemesinin temel önemde olduğu uygulamalar için uygundur. Çok çeşitli uygulamalar için kalorimetrik, manyetik endüktif ve Vortex prensipleri ile çalışan debimetreler öneriyoruz.

Aksesuarlar

Aksesuarlar 

Sensörlerin çalışması, montajı ve korunması için geniş bir aksesuar yelpazesinden seçebilirsiniz. Buna mekanik yüke karşı koruma için güvenlik aksesuarlarının yanı sıra işlevsel aksesuarlar ve aktüatörler, basit ve güvenli montaj aksesuarları dahildir.

LED teknolojisi

LED teknolojisi 

Endüstriyel gereksinimler için LED ışıklandırma çözümleri geniş bir yelpazede çalışma ışığı, gösterge ışığı ve çok katmanlı göstergeler sunar. Dahası, sağlam LED çalışmasının ve makina ışıklarının yanında görsel ve işitilebilir mesajlar için kule ışıkları. Cihazlar düşük güç tüketimiyle karakterize edilmiştir. Uzun ömürleri sayesinde, LED'lerin değiştirilmesi gerekmez.


Güvenlik teknolojisi

Güvenlik teknolojisi 

Güvenlik sensörleri alanında, 14 mm’ye kadar çözünürlük ve devre dışı bırakma fonksiyonuyla birlikte çeşitli uzunluk ve tiplerde güvenlik ışık ekranları sunuyoruz. Özel görevler için büyük koruyucu alanları bulunan lazer tarayıcılar sunuyoruz. Çift el panelleri ve kontrolörleri de yelpazeyi tamamlıyor.

Makinaya doğrudan bağlantı için çok yönlü kontrolörler ve standart güvenlik röleleri sunuyoruz.

Güvenlik I/O Modülleri

Güvenlik I/O Modülleri 

Güvenlikle ilgili uygulamalardan dolayı, güvenli dijital girişlere sahip IP67 blok G/Ç modülleri ve giriş veya çıkış olarak kullanılabilecek evrensel dijital kanallar öneriyoruz. Modüller aynı zamanda güvenlik dışı evrensel dijital kanallara ve IO-Link master portlara sahiptir. Bu, standart G/Ç'lerin ve IO-Link cihazlarının, güvenlik girişlerine ve çıkışlarına ek olarak bir IP67 fieldbus modülüne bağlanmalarına olanak tanır. IO-Link poyralar ile 32'ye kadar daha fazla evrensel dijital sinyal bağlanabilir. Turck Güvenlik Konfigüratörü hakkında bilgiler www.turck.de/tsc adresinde bulunabilir.


Kontrol

Kontrol 

TBEN-PLC kabinsiz otomasyon konseptleri için sağlam ve kompakt bir IP67 kontrolüdür. Modern CODESYS 3 programlama ortamı ile aşağıdaki IEC 61131 dillerinde nesneye yönelik programlama mümkündür: Talimat Listesi, Merdiven Diyagramı, İşlev Blok Diyagramı, Sıralı İşlev Grafiği ve Yapılandırılmış Metin. 8 evrensel dijital I/O kanalının yanı sıra PLC ana ve bağımlı birim olarak çeşitli Ethernet ve fieldbus protokollerini destekler. Bunlara PROFINET, EtherNet/IP™, Modbus TCP, CANopen, SAE J1939 ve Modbus RTU dahildir.

Fieldbus teknolojisi

Fieldbus teknolojisi 

Fieldbus ürün portföyü, Ex ve Ex olmayan alan uygulamaları için I/O modülleri ve I/O sistemlerini içerir. Modüller ve sistemler, alan kurulumu için koruma sınıfı IP67 ve kabine montaj için koruma sınıfı IP20 olarak sunulmaktadır. PROFINET, Ethernet/IP™ ve Modbus TCP, EtherCAT® Ethernet protokollerinin yanı sıra, PROFIBUS-DP, PROFIBUS-PA, Foundation™ fieldbus, DeviceNet™, CANopen ve Modbus RTU/ASCII arasından seçim yapabilirsiniz.

Tanımlama sistemleri

Tanımlama sistemleri 

Turck'un sunduğu kompakt veya modüler RFID sistemiyle, kendisini kanıtlamış HF teknolojisini ve geniş kapsamlı UHF teknolojisini tek tanımlama çözümünde paralel olarak kullanabilirsiniz. Turck RFID sistemi gereksinimlere bağlı olarak esnek bir şekilde birleştirilebilen veri taşıyıcıları, okuma/yazma kafaları, bağlantı çözümleri ve ilgili arayüzler sunar. PROFINET, EtherNet/IP™, Modbus TCP, PROFIBUS-DP, DeviceNet™, CANopen ve EtherCAT® için arayüz mevcuttur.

Okuma/yazma kafası HF/UHF

Okuma/yazma kafası HF/UHF 

Endüstri standardı tasarıma (HF ürünlerde IP69K'ya kadar) sahip, uygulamaya optimize edilmiş okuma/yazma kafaları, uygulamanıza optimum entegrasyonu sağlar. Çevresel koşullara bağlı olarak, 1 m (HF) veya birkaç metreye (UHF) kadar okuma-yazma mesafeleri mümkündür. Okuma/yazma kafaları ve veri taşıyıcılar için radyo arayüzü, uluslararası olarak standart hale getirilmiştir (UHF'de HF ile birlikte ISO 15693 ve ISO 18000-6c).

Veri Taşıyıcı HF/UHF

Veri Taşıyıcı HF/UHF 

Yüksek koruma sınıfına sahip dayanıklı veri taşıyıcılar, kirler ve sıvılardan etkilenmez ve maks. 8 Kbyte bellek ile sunulmaktadır.

Okuma/yazma kafası yoluyla pasif bir şekilde güç alırlar ve bakım gerektirmezler.

Yüksek sıcaklıklara ve metal üzerine doğrudan montaja yönelik veri taşıyıcılar, zorlu koşullarda esnek kullanıma imkan tanır. Tehlikeli alanlar ve otoklavlarda kullanıma yönelik veri taşıyıcılar ile ürün portföyü tamamlanır.

Arayüz teknolojisi

Arayüz teknolojisi 

Arayüz modülleri ürün portföyümüz esnekliği ve çok yönlülüğü ile şunları sunar: 1-4 kanal sürümleriyle Ex ve Ex olmayan uygulamalar için mevcut olan dijital ve analog sinyallerin ayrılması, şekillendirilmesi, işlenmesi, dönüştürülmesi ve uyumlu hale getirilmesi için geniş bir yelpazedeki özellikler ile birlikte kompakt tasarımlar, çeşitli farklı işletim konseptleri ve konfigürasyonları. Gereken tasarımda ve uygulamanız için gerekli olan işlevsellik ile arayüz çözümleri alırsınız.

İzolasyon bariyerleri

İzolasyon bariyerleri 

Dijital sinyallerin elektriksel olarak ayrıştırılmış ve işlenmiş olmak zorunda oldukları veya akım ve gerilim sınırlı güç kaynağının gerekli olduğu her yerde; izolasyon anahtarlama amplifikatörleri, solenoid sürücüler, röle bağlaştırıcıları ve dönüş hızı monitörü gibi arayüz cihazlarımız kullanılmaktadır. Arayüz cihazları, dağıtılmış uzak alanlı kullanım için kompakt IP67 gövdede oldukları gibi DIN rayı için IP20 modüler gövdede de mevcutturlar. Ürün portföyü aynı zamanda Ex alan ve SIL sertifikalı cihazlar için de çözümler sunar.

Sinyal şekillendiriciler

Sinyal şekillendiriciler 

Analog sinyallerin ayrıştırılması, biçimlendirilmesi, işlenmesi, dönüştürülmesi ve şekillendirilmesi için uygun arayüz modülleri sunuyoruz. Ürün portföyü; basit ve karmaşık ve gereksinimler için, Ex ve Ex olmayan uygulamalar için, sahada uzaktan kontrol için kompakt IP67 gövdede olduğu gibi DIN rayı için IP20 gövdede mevcut olan analog sinyal yalıtıcılarını, izole edici transdüserleri, sıcaklık ölçüm amplifikatörlerini, potansiyometre amplifikatörlerini,dönüştürücü amplifikatörlerini ve seviye monitörlerini içermektedir.

Gerilim dalgalanma koruyucuları

Gerilim dalgalanma koruyucuları 

IMSP serisinin modülleri arayüz cihazlarından önce bağlanır ve aşırı gerilimlere karşı güvenilir koruma sağlar. Yalnızca 6,2 mm genişliğindeki DIN rayı cihazları IP20 derecelidir ve Ex ve Ex olmayan alanda kullanılabilir. Bu arada, modüller ikili sinyallerin anahtarlardan endüktif ve kapasitif sensörlere bağlanmasının yanında analog sinyallerin (örn. analog sinyal izolatörleri ve sıcaklık ölçüm amplifikatörleri için) aşırı gerilim korumalı bağlantısı için kullanılabilir.